Pozycjonowanie stron – jak zacząć?

Od czego zacząć pozycjonowanie?

Wielu klientów chce skorzystać z oferty pozycjonowania swojej strony, jednak zupełnie nie wie jak się za to zabrać i jak przygotować się do wyceny. O tym co jest najistotniejsze z punktu widzenia klienta, jak podejść do określenia fraz kluczowych tak aby były one dla nas jak najbardziej korzystne oraz jaki model rozliczania wybrać postaramy się przedstawić poniżej.

Fraza kluczowa, a co to?

Frazy kluczowe lub inaczej mówiąc słowa kluczowe są niczym innym jak zapytaniami składanymi przez użytkowników do wyszukiwarki google, aby lepiej wyjaśnić całość zagadnienia posłużymy się przykładem. Pan Jan prowadzi firmę pozycjonerską w Poznaniu jako właściciel doskonale wie że pozycjonowanie jest najistotniejszą dla niego frazą ale musi zastosować klika jej wariantów aby przyniosły zamierzony efekt. Przyjzyjmy się zatem jakie frazy wybrał dla siebie Pan Jan.

1) pozycjonowanie stron poznań
2) pozycjonowanie stron www poznań
3) pozycjonowanie poznań

Nie bez przyczyny wytłuściliśmy nazwę miasta, dlaczego? Otóż dlatego że Pan Jan jest firmą lokalną i jego celem jest pozyskanie klientów tylko w obrębie Poznania.

Kiedy mamy już gotowe frazy czas przyjrzeć się temu czy są one dla nas interesujące, dlatego na tym etapie nasza firma sprawdza ilośc zapytań miesięcznych generowanych przez wybrane przez Pana Jana słowa kluczowe. Używamy do tego narzędzi dostarczanych przez Google, sprawdzając ilu potencjalnych klientów może miesięcznie trafić na stronę Pana Jana dzięki wpisywaniu wybranych przez niego fraz. Po analizie wygląda to następująco:

pozycjonowanie stron poznań – 1000 zapytań / miesięcznie
pozycjonowanie stron www poznań – 700 zapytań / miesięcznie
pozycjonowanie poznań – 1500 zapytań / miesięcznie

Dzięki temu widzimy ilu potencjalnych klientów może przynieść nam pozycjonowanie fraz wybranych przez Pana Jana, dodatkowo wyszukiwarka zaproponowała nam frazę pozycjonowanie witryn poznań generującą 2500 zapytań miesięcznie dzięki czemu możemy ją zaproponować Panu Janowi w ofercie.

Skąd taka analiza?

Analiza słów kluczowych to podstawa do rozpoczęcia pozycjonowania dlatego, że całkowicie mija się z celem pozycjonowanie na słowa kluczowe które nie przyniosą klientów – byłyby to pieniądze wyrzucone w błoto. Jak każde działanie reklamowe pozycjonowanie musi być zmierzone i dostosowane do naszego biznesu tak aby przyniosło nam korzyść i rozwój.

Pozycjonowanie czas zacząć, jaki model rozliczenia wybrać i dlaczego?

Mając styczność z pozycjonowaniem od lat spotkaliśmy się z kilkoma modelami rozliczeń, jednym z najpopularniejszych i zarazem według nas najbardziej fair jest płatność za efekt. Co to oznacza w praktyce? Otóż klient płaci dopiero wtedy kiedy dla danej frazy kluczowej zostaną spełnione warunki zapisane w umowie. Załóżmy że ustaliliśmy że fraza pozycjonowanie stron poznań ma pojawić się na pierwszej stronie wyszukiwarki, dopóki to się nie stanie pan Jan nie zapłaci ani grosza. Płatność zostanie naliczona dopiero kiedy po wpisaniu frazy pozycjonowanie stron poznań strona Pana Jana pojawi się na pierwszej stronie.

Ten model rozliczenia jest uczciwy i nie naraża klientów na ryzyko związane z płatnością za coś z czego jeszcze nie mamy korzyści.

Zapytaj o ofertę

Napisz do nas, a my odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak to możliwe i ustalimy wspólnie szczegóły. Działamy szybko więc spodziewaj się wiadomości ekspresowo ;-)