Czy naprawdę potrzebujesz ogromnej strony www?

Kiedyś panowało przekonanie, że dobra strona to duża strona, która sugeruje wrażenie potężnej firmy, niejednokrotnie wprowadzając w błąd. Na wielu witrynach można było znaleźć informacje sugerujące, że po drugiej stronie znajduje się zespół specjalistów który tylko czeka aby rozpocząć pracę dla klienta, a w rzeczywistości firma okazywała się malutką rodzinną firmą z trzy osobowym zespołem, jednak czy to do końca źle?

Te czasy odeszły w niepamięć dziś samo-zatrudnienie, freelancing wcale nie musi oznaczać czegoś gorszego, niejednokrotnie małe firmy lub freelancerzy mogą stworzyć produkty jakościowo lepsze niż duże korporacje. Setki blogerów, vlogerów, fotografów bazuje na działalności jednoosobowej świadcząc doskonałe usługi dla swoich klientów.

Wracając jednak do tematu samej strony internetowej, czy naprawdę potrzeba Tobie jako klientowi strony która będzie tak rozbudowana że klient nie tylko się na niej zgubi ale zostanie przytłoczony nadmiarem informacji. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna jednakże dzisiaj dostęp do informacji takich jak nr telefonu, formularz zapytania musi być na wyciągnięcie ręki, to kwestia nie minut a sekund kiedy użytkownik musi do nich dotrzeć i wiedzieć jak z nich korzystać.

Brak przejrzystości strony może kosztować utratę klienta i jest to niewątpliwie priorytet przy tworzeniu stron internetowych, kolejnym aspektem jest transparentność traktowania jako waluta przeszłości nie próbuj robić z siebie tego kim nie jesteś, pokaż klientowi że jesteś małą firmą ale w zamian za to zyskuje indywidualne nieszablonowe podejście do klienta.

Idealnym rozwiązaniem dla małych firm są dzisiaj strony typu „One Page” charakteryzujące się łatwą dostępnością informacji dla użytkownika, przy tym koszty takich stron wcale nie muszą być duże szacunkowy koszt w/w wersji strony to 1500-2000 zł netto dysponując takim budżetem otrzymamy witrynę na bardzo dobrym poziomie. Stwierdzenie „po co kombajnem kosić trawnik” jest tu jak najbardziej na miejscu, będąc niewielką firmą nie potrzebujmy strony która ma kilkadziesiąt podstron.